Hlavní navigace

Změna režimu - nárok na odpočet DPH

  • (neregistrovaný) 62.168.0.---

    15. 7. 2010 8:12

    Dobrý den, prosím o radu. Fyzická osoba, neplátce DPH se stává plátcem od 1.8.2010. Na skladě má zboží nakoupené z Německa, zaplatil DPH. Je nějaký způsob jak tuto daň odečíst?
    Děkuji všem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2010 8:19

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Změna režimu - nárok na odpočet DPH
      jedině snad požádat o vratku dph v Německu. jinak se toho
      týká § 74 ZDPH

    • 15. 7. 2010 8:29

      Alena Hudáková (neregistrovaný) 62.168.0.---

      Re: Změna režimu - nárok na odpočet DPH
      Díky, máte prosím nějakou zkušenost, jestli lze žádat jen část DPH? Část zboží už je prodaná.

    • 15. 7. 2010 9:05

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Změna režimu - nárok na odpočet DPH
      našla jsem, třeba vám pomůže
      prostudujte si: http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846C-41D8C28A/cds/xsl/150.html?year=0
      Doklady se budou skenovat, ale pouze ty nad určité limity. Minimální limit je 250 EUR - pokud máte doklad doklad do ZD 250 EUR nemusíte ho dokládat.

    • 15. 7. 2010 9:10

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Změna režimu - nárok na odpočet DPH
      Podrobné informace o vracení DPH najdete na stránkách MF ČR:
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … tml?year=0

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).