Hlavní navigace

Odpis zboží na skladě v DE???

  • (neregistrovaný) 90.177.234.---

    18. 7. 2010 14:50

    Dobrý den, potýkám se se zapeklitým problémem a prosím o radu: Prodejce ojetin, plátce DPH, vede DE. Nakoupil v prosinci 2008 auto, upltnil si odpočet DPH. K dnešnímu dni auto stále na skladě. Rozhodl se, že si ho nechá pro vlastní potřebu - pro manželku. Jak postupovat? Nevím, jak vyřadit auto ze skladu a jak s DPH? Díky předem za Vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2010 12:48

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Odpis zboží na skladě v DE???
      Odvede DPH z pořizovací ceny na základě dokladu o použití (§ 29 ZDPH) a vyřadí auto pro osobní spotřebu. Zároveň je nutno upravit daňové výdaje - nákup zboží (snížit o pořizovací cenu auta bez DPH).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).