Hlavní navigace

DPH - přijatá plnění

  • (neregistrovaný) 95.82.134.---

    21. 7. 2010 6:39

    Dobrý den,

    od 1.4.10 jsem se stala plátcem DPH. Je možno si v přiznání uplatnit i přijatá plnění (došlé faktury) z prvního kvartálu roku 2010?

    děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 7. 2010 6:58

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: DPH - přijatá plnění
      Odečtete si DPH u majetku (zásoby, DHM, DDHM) pořízeného 12 měsíců před registrací od plátců. Je nutno provést inventarizaci tohoto majetku, u kterého budete uplatňovat DPH. DPH vypočtete dle sazeb daně "shora" z ceny celkem. Uvedete v 1. podávaném DaP k DPH.
      Více najdete v §§ 72-74 ZDPH.

    • 21. 7. 2010 16:59

      B. (neregistrovaný) 81.0.248.---

      Re: DPH - přijatá plnění
      Detailní informace v §74 Zákona o DPH (změna režimu)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).