Re: koficient DPH
pokud je koeficient vyšší než 0,95 je roven jedné a nárok je na vše. Myslím, že vypořádání provedete až po skončení kalendářního roku za všechna zdaňovací období příslušného roku . vypořárání se uvede do DP za poslední zdaňovací období.
§ 76-ve zdaň. období kalen.roku provede plátce krácení odpočtu daně koeficientem vypočteným z údajů za zdaňovací období předcházejícího roku při vypořádání odpočtu daněš.
Pokud údaje pro výpočet koeficientu ze před.rok neexistují, stanoví si výši zál.koef. plátce podle předběžného odhadu. správce daně v případě pochybností o správnosti výše zál.koef.
stanoveného plátcem postupuje podle zvláštního předpisu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
21. 7. 2010 7:52
Poprvé za svoji činnost vykazuje plátce DPH v tomto Q uskutečnitelná zdanitelná plnění bez nároku na odpočet a to cca u 1/3 tržeb. Dělám to poprvé a tak jsem do řádku 52 napsala mnou stanovený koeficient a do řádku 53, druhého sloupce hodnotu změny odpočtu mínusem a nechala si to dokontrolovat na FÚ ( zatím přiznání nepodáno). Úřednice mi to opravila na: koeficient 1 – stejný po celý rok, v řádku 40 ve sloupci v plné výši hodnotu DPH k uplatnění, kterou jsem měla vypočtenou (zkrácenou), ve sloupci krácený odpočet rozdíl mezi plnou hodnotou odpočtu a v řádku 53 mi opravila znamínko mínus na plus.
Konečná daňová povinnost potom vyšla ve stejné výši jako bych odpočet vůbec nekrátila. To se mi zdá zvláštní - dojde k vypořádání až ve IV.Q a zatím si toho nemám všímat?
Mám to opraveno tužkou bez podpisu a tak je mi jasné, že pokud to nebude OK tak budeme penále z neodvedené platby platit my.
Máte někdo zkušenost se zd. plněním bez nároku na odpočet v prvním roce, Podle § 76 jsem pochopila, že si mám koeficient stanovit – úřednice říká, že ho mám mít stejný jako v I.Q.
Děkuji za radu