Re: sirotčí důchod a HPP
pojem "brigáda" Zákoník práce nezná
ale možná tím bylo myšleno, aby nebyla zaměstnána na PP nebo DoPČ celé prázdniny, tedy od 1.7. do 31.8., resp. nyní už by se to týkalo od nejpozději od 1. 8. do 31.8. - to by pak nebyla již brána jako student do konce srpna
pokud ale sjednáte PP nebo DoPČ např. ode dneška do (nejpozději) 30.8.2010, potom bude brána jako studentka až do konce srpna (tedy bude mít nárok i na sirotčí důchod?)
Nepíšete, že bude dále studovat - pokud by studoval po prázdninách dále, pak by to bylo jinak.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
21. 7. 2010 10:37
Chceme přijmout maturantku, která pobírá sirotčí důchod. Ještě po dobu prázdnin je studentem. Na sociálce jí poradili, že má jít na brigádu :-), aby o ten důchod nepřišla. Poradíte mi někdo, co = brigáda? děkuji