Hlavní navigace

VŠ student pro p. Libu

  • (neregistrovaný) 188.175.121.---

    30. 7. 2010 8:46

    Dobrý den.
    Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu na dceru pro školní rok 2010/2011 od 08.07.2010 do 28.02.2011. mohu mu dát odpočet už za červenec ? Slyšela jsem , že se dává odpočet dnem zápisu ale školní rok začíná od září.Dcera ukončila studium v únoru a toto je nový nástup na VŠ .Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2010 9:07

      Janina1801 (neregistrovaný) 85.93.173.---

      Re: VŠ student pro p. Libu
      1.7. nebyla student, dala bych slevu až od srpna.

    • 30. 7. 2010 11:36

      kviti75 (neregistrovaný) 212.96.169.---

      Re: VŠ student pro p. Libu
      Co se týče slevy na dítě, tak je možné ji uplatnit i za měsíc, ve kterém dítě studovat začalo. (je to stejné jako při narození - také lze hned v měsíci, ve kterém se narodilo)

    • 30. 7. 2010 12:00

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: VŠ student pro p. Libu
      Ano, souhlasím § 35c, odst. 10:
      "Daňové zvýhodnění lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání...."

      A začátek soustavné přípravy se liší u střední a u vysoké školy. U střední začíná začátkem školního roku a u vysoké zápisem. Porovnejte § 13 a 14 zákona o státní sociální podpoře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).