Hlavní navigace

Nepodepsané prohlášení

  • (neregistrovaný) 77.48.200.---

    2. 8. 2010 11:20

    U zaměstnavatele jsem nepodepsala prohlášení v období od 01-05/2010. Můj příjem činil hrubého cca 8.000,-/měsíc. Jsem tedy povinna podat daň. přiznání a zaplacená daň mi bude vrácena?!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2010 12:05

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Nepodepsané prohlášení
      Povinna nejste. Nepodáte-li, nic vám nevrátí. Vychází-li Vám přeplatek, je lepší podat , ale nemusíte.

    • 2. 8. 2010 12:12

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Nepodepsané prohlášení
      Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyššmí než 6 000 Kč.
      Pokud tedy není podepsané prohlášení poplatníka a nejedná se o zdanění daní srážkovou, tak povinnost podat DP je. Možnost ale je podepsat dodatečně do 15.2.2011 (pokud zároveň není na toto období podepsáno jinde). Ovšem v takovém případě (podepsáno někde jinde) by byla také povinnost podat daňové přiznání.

    • 2. 8. 2010 12:54

      Kojuma (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: Nepodepsané prohlášení
      Pokud stále pracujete můžete podepsat prohlášení dodatečně a to buď hned pokud jste stále u stejného zaměstnavatele) a nebo do 15.2.2011 při ročním zúčtování daní (pokud nemusíte podávat daňové přiznání z jiného důvodu).

    • 2. 8. 2010 14:26

      M. (neregistrovaný) 77.48.200.---

      Re: Nepodepsané prohlášení
      Moc děkuji za odpovědi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).