Hlavní navigace

Vyplácení nemocenské

  • (neregistrovaný)

    3. 8. 2010 17:25

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem od 6.6.2010 nezaměstnaná a nemoc mi trvala od 7.6. do 21.7.2010, kdo mi vyplatí nemocenskou? Dosud jsem totiž neobdržela žádné poníze a nevím, kdo mi je má poslat.
    Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2010 17:32

      xJ (neregistrovaný)

      Re: vyplácení nemocenské
      PN tedy trvala,pokud byla ukončena 21.7. , 15 dnů. V prvních čtrnácti dnech nedostanete nic, protože v této době se platí náhrada mzdy zaměstnavatelem a toho jste už neměla a od
      15-tého dne platí nemocenské dávky OSSZ. Tak že buď už jste od 21.7, byla práce schopná a nebo ještě ne a v tom případě by vám náležel 1 den nemocenské. Neschopenku ,začátek a konec jste předala bývalému zaměstnavateli?

    • 3. 8. 2010 17:43

      Helena55 (neregistrovaný)

      Re: vyplácení nemocenské
      Neschopenku jsem odevzdala. nemoc mi ale trvala pokud počítám dobře cca 30 dní. Vím, že mi jí proplácí OSSZ, ale myslela jsem si, že mi jí má vyplatit zaměstnavatel, ale ten tvrdí, že peníze dostanu od socialky. Tak fakt nevím :(

    • 3. 8. 2010 17:56

      xJ (neregistrovaný)

      Re: vyplácení nemocenské
      Omlouvám se , nepozorně jsem četla, popletla jsem 21.7. (tedy s 21.6.) tak ano, máte nárok na nemocenské dávky od 15-tého dne nemoci a platit bude skutečně OSSZ. Trvá jim to ale delší dobu., někomu i několik týdnů. Skuste si tam zavolat a zeptat se. Zaměstnavatel je v tom nevinně.

    • 3. 8. 2010 18:44

      helena55 (neregistrovaný)

      Re: vyplácení nemocenské
      Moc vám děkuji za odpověď a přeji hezký večer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).