Hlavní navigace

Jiná práce ve svátek než v §91

  • (neregistrovaný) 193.179.131.---

    4. 8. 2010 12:00

    Zaměstnanci pracují na zakázce pro Německou společnost. Tato společnost si zaměstnance vyžádala na úpravu software u nich na místě.
    Mohu toto chápat jako naléhoávé opravy dle §91 ZP?
    V opačném případě nevím, zda jde tady o práci ve svátek. S tím jsou spojeny i diety dle ZP .
    Prosím o Vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2010 13:42

      Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

      Re: Jiná práce ve svátek než v §91
      jestli mají místo výkonu práce tady v čr v nějakém městě, pak je to pracovní cesta a že jim nařizujete práci ve svátek - pak musí jít o nějaký případ dle § 91 a samozřejmě by výkon práce měl být placen jako práce ve svátek a pravděpodobně práce přesčas

    • 4. 8. 2010 14:53

      Zajda (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: Jiná práce ve svátek než v §91
      Výkon práce je v Německu - zahraniční stravné. To by na to ale vliv mít nemělo.
      Pracovní cesta je vždy nařízena a jedná se o softwarové úpravy a testy software pro zákazníka. Tyto úpravy proběhnout museli, jelikož je na nich navázána práce dalších firem dle daného plánu

    • 5. 8. 2010 8:19

      Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

      Re: Jiná práce ve svátek než v §91
      myslela jsem místo výkonu práce sjednaného v pracovní smlouvě, to jsme si nerozumněly, ale podle VAší reakce je toto místo tady u nás
      jak to píšete o jaké práce šlo, tak to na § 91 nevypadá, asi správně vůbec ve svátek pracovat neměli, ale kdo Vám to bude kontrolovat .............a hlavně do nějakého pokynu můžete přeci napsat že šlo o poruchu, nikoli o práci dle daného plánu

    • 5. 8. 2010 9:28

      Zajda (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: Jiná práce ve svátek než v §91
      No o poruchu to moc dat nemuzeme, jelikoz jeli 3 lidi. Vyresila jsem to s sefem, ze oficialne zkratime cestu. Vyplacene stravne jim nechame a dame to jako diety a nahradni volno si vyberou neoficialne.
      Opravdu bychom to na §91 nenapasovali.
      Děkuji moc

    • 6. 8. 2010 11:32

      JanaH (neregistrovaný) 193.165.170.---

      Re: Jiná práce ve svátek než v §91
      § 91 ZP hovoří o nařízené práci přesčas, Vy jste se asi se zaměstnanci dohodli, takže Vás ty možností nemusí zajímat a klidně jste to mohli nechat dle skutečnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).