Hlavní navigace

Počet dnů prodlení

• (neregistrovaný) 212.71.154.---

11. 8. 2010 12:15

Prosím o váš názor
    Až doposud jsem ,mimo jiné i na základě zdejší diskuse, měla jasný názor na výpočet počtu dnů prodlení ovšem dnes mě zarazil odborný článek kde autorka uvádí

"Pro započtení správného počtu kalendářních dnů prodlení je důležité vědět, že prvním dnem prodlení je následující kalendářní den po dni splatnosti závazku a posledním dnem prodlení je kalendářní den, který p ř e d c h á z í dni, v němž byl závazek uspokojen."

Pokud tedy splatnost faktury bude 1.1. a bude mi zaplacena 2.1.
    nedošlo k prodlení?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 8. 2010 13:40

i.v.e.t. (neregistrovaný) 88.102.232.---

Re: počet dnů prodlení
      došlo,odborný článek má pravdu.prvním dnem prodlení je den po spl,závazku,tedy 2.1. tudíž bude vypočítán úrok z prodlení za 1 den.

• 11. 8. 2010 14:02

EvaS (neregistrovaný) 212.71.154.---

Re: počet dnů prodlení ?
      Souhlasím, že došlo k prodlení, ale v příkladu dle tohoto výkladu je příklad, kdy splatnost je 31.12.2007 a zaplaceno 11.2.2008 a počet dnů prodlení je tedy 41 dnů. ?

• 11. 8. 2010 14:06

al (neregistrovaný) 90.179.232.---

Re: počet dnů prodlení
      s článkem souhlasím, nicméně, když dočtete, že poslední den prodlení je předcházející den, v němž byl závazek uhrazen, tak v tomto případě je tím posledním dnem také 1.1. a tak vlastně poslední den prodlení je stejný jako den splatnosti, nevím o jakou částku se zde jedná, zda má význam požadovat penále a jestli je tedy vůbec na nějaké nárok i když logicky je uhrazeno po splatnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).