Hlavní navigace

Jak čistě propustit zam-e po vl.návrzích

• (neregistrovaný) 213.220.243.---

13. 8. 2010 1:32

Pokud projdou návrhy, že v případě dohody (asi vyjma organizačních důvodů, zdravotních a specif. sociálních důvodů) nebude podpora v nezaměstnanosti, bude možné nějak rozumně sestavit odchodový paket pro zaměstnance?

Například dát mu výpověď a následně uzavřít dohodu o formě této výpovědi s vyšším odstupným, kratší výpovědní dobou apod., dořešením otázek projektů, odměn, úpravou některých ustanovení a zásvislých dohod? Je to otázka pro právníky...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2010 7:32

Jitule (neregistrovaný) 193.165.74.---

Re: Jak čistě propustit zam-e po vl.návr
      Myslím, že zatím je předčasné takhle uvažovat, ale pokud vím, tak tento návrh se týkal výpovědi zaměstnance. K tomuto najdete pár podrobností např. na těchto odkazech:
      http://www.mpsv.cz/cs/9229
      http://www.mpsv.cz/cs/9226
      V každém případě to bude bouřlivé projednávání, tak jako vždy při změnách zákoníku práce. Jenom doufám, že z toho nevzejde zase nějaký paskvil, což už se stalo, bohužel, téměř pravidlem. Ti, co ty zákony schvalují, většinou o realitě nemají potuchy.

• 13. 8. 2010 7:39

xy5

hlavně si budou muset nastudovat Zákoník práce,aby byla jasně daná pravidla, kdy podpora bude náležet a kdy nebude náležet (jasně určit §§ ZP)
      protože už jsem v TV slyšela z úst odborářů, že je to nespravedlivé, aby nedostávali podporu v nezam., zvláště, když jsou zam-ci nuceni dát okamžitou výpověď!!! kvůli nevyplácení mezd
      je to smutné, když v TV takovýto nesmysl zazní a nikdo na to nereaguje, že okamžitá výpověď neexistuje

• 13. 8. 2010 8:31

Jitule (neregistrovaný) 193.165.74.---

No právě, z toho mám obavy. Zákony musí tvořit lidé, kteří znají tuto problematiku a dlouhodobě se jí zabývají a ne aby do toho mluvil kdekdo. Uvidíme, spíš jsem v tomhle pesimistická.

• 13. 8. 2010 9:59

pája

Považuji za silně předčasné se tímto problémem zaobírat, když vše je jen v oblasti "odborných návrhů", které se budou dlouho přemílat a rozebírat. Navíc, já osobně si myslím, že díky odborníkům z bezp.agentury ABL se nemáme čeho bát, protože jsou to kvalifikovaní odborníci na řízení a takto jimi obsazené vládní posty musejí být pro naši zemičku jen a jen přínosem.

• 13. 8. 2010 10:30

all (neregistrovaný) 91.215.13.---

Amen ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).