Hlavní navigace

Odměňování řidičů

 • 85.207.92.---

  18. 8. 2010 9:04

  Dobrý den, prosím o radu.
  Máme řidiče v HPP( kteří rozváží pro naší firmu zboží), jak jim postavit prac.smlouvu?
  je možné jim stanovit měsíční mzdu jako u THP ( když jsou vedeni jako "dělníci")? ale co potom s docházkou, kde jsou vidět přesčasové hodiny?
  Pokud jim může být stanovena měsíční mzda, musí to být upraveno ve mzdovém firemním předpise? tam uvádíme, že dělnické profese jsou odměňováni hodinovou mzdou.
  Vůbec si s tím nevím rady, prosím poraďte, kdo máte zkušenosti
  děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2010 9:14

   jaba (neregistrovaný) 89.102.98.---

   Re: odměňování řidičů
   Ve firemním předpise byste měla mít způsob odměňování. Pokud jej chcete změnit, upravte předpis. Je možné odměňovat měsíční mzdou. S docházkou není problém, hodiny odpracované nad měsíční fond pracovní doby (jako u THP) jsou zase hodinami přesčasovými a přísluší za mzda a příplatek. Ale na druhé straně nevidím důvod této změny. Proč chcete měsíční mzdu.

  • 18. 8. 2010 9:19

   lkj

   Re: odměňování řidičů
   No jednoduše řečeno. Přesčasy zaměstnavatel nechce platit, což si myslím, že je nezákoné, pokud se jednou objeví přesčasové hodiny na docházce, zaplatit je musíme. takže ani měsíční mzda to neřeší, protože přesčasy jsou tam také a pokud si nebude čerpat náhradní volno, tak musí být proplaceny. Chápu to tak správně??

  • 18. 8. 2010 10:01

   Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

   Re: odměňování řidičů
   Zcela správně. Zaplaceno musí dostat za každou odpracovanou hodinu, takže když jich bude víc, zvýší se o to základní měsíční mzda. Plus k tomu přesčasový příplatek, pokud si nevyberou náhradní volno.

  • 18. 8. 2010 10:13

   lkj

   Re: odměňování řidičů
   děkuji, jenom jsem se utvrdila v mém názoru

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).