Hlavní navigace

Zaměstnanec na nemocenské a odměny

  • (neregistrovaný) 77.48.52.---

    23. 8. 2010 12:43

    Dobrý den,
    mohu vykazovat ve výplatě kromě náhrad za pr. neschopnost i nějaké odměny?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 8. 2010 12:56

      vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

      Re: Zaměstnanec na nemocenské a odměny
      Můžete, ale pokud zaměstnanec marodí po celý měsíc a vy mu něco vyplatíte, nemůžete potom kal. dny nemoci na Evidenční list dát jako dobu vyloučenou.

    • 23. 8. 2010 15:34

      KateH (neregistrovaný) 85.92.44.---

      Re: Zaměstnanec na nemocenské a odměny
      Jde totiž o to, že měl po pracovní době doma úraz a my jsme mu omylem napočítali o jeden pracovní den méně...

    • 23. 8. 2010 21:25

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: Zaměstnanec na nemocenské a odměny
      Můžete se s ním domluvit a vysvětlit mu, že zúčtováním hrubé mzdy v době nemocenské (pokud nemocenská trvá po celý měsíc) se mu nebude tato doba vykazovat jako doba vyloučená, tudíž by mohl být "poškozen", takže mu doplatíte (s jeho souhlasem) až po ukončení nemoci. Ale upozorňuji, že z-ec může zrušit pracovní poměru okamžitě, protože jste mu nevyplatili část mzdy - viz § 56 ZP + měl by nárok na 3měsíční odstupné, i když to snad nehrozí....?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).