Hlavní navigace

Zdanění záloh DPH?

  • (neregistrovaný) 213.250.237.---

    26. 8. 2010 9:47

    V červnu 2010 jsme zaplatili zálohu 45.000Kč
    nyní vystavil dodavatel fakturu:
    Základní sazba 20% 75.000,- DPH 15.000 Celkem 90.000

    Vyúčtování záloh -37.500 - 7.500 -45.000
    Fakturace 75.000 15.000 90.000

    Celkem k úhradě 90.000
    Uhrazeno zál 45.000

    Zbývá uhra. 45.000

    Můžu to vzít do účetnictví? I když nebyl vystaven daňový doklad k přijaté platbě? Budí to ve mě dojem, že dodavatel přiznává daň k srpnu ale myslím, že to není správný postup, co s tím?

    Díky moc za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2010 10:13

      i.v.e.t. (neregistrovaný) 88.102.232.---

      Re: Zdanění záloh DPH?
      ze zákona je dodavatel povinen vystavit DD na přijatou platbu a odvést DPH,on o té záloze jestli to dobře chápu vůbec neúčtuje ve faktuře
      já bych to neřešila,vy jste chybu neudělal a budete sei daň nárokovat až v srpnu,tak bych to zaúčtovala,jak píšete
      75000 xxx/321
      15000 343/321

      45000 321/314
      45000 321/221

      pokud je na faktuře odečet zálohy,tak bych po něm požadovala DD na přijatou platbu a proúčtovala bych oba DD v srpnu

    • 26. 8. 2010 13:02

      Zdena R (neregistrovaný) 84.42.128.---

      Re: Zdanění záloh DPH?
      Pokud je dodavatelem FO, která nevede účetnictví, tak nemá povinnost vystavovat DD k přijatým úplatám (§ 21/2 ZDPH).

    • 26. 8. 2010 14:12

      i.v.e.t. (neregistrovaný) 88.102.232.---

      Re: Zdanění záloh DPH?
      jsem počítala s tím,že vede účetnictví,nevím vůbec mě nenapdlo,že by to mohla být FO,která nevede účto

    • 27. 8. 2010 8:02

      DPH (neregistrovaný) 213.250.237.---

      Re: Zdanění záloh DPH?
      je povinnen vést účetnictví, takže doklad ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).