Re: výpočet úroků z půjčky
Zkusíme to - ale PRIBOR je proměnlivý a dokonce každý den - tak nevím přesně jak to bylo myšleno.
sazbu PRIBOR najdete na stránkách ČNB a je tam uedena podle toho na jak dlouho se má počítat. Pokud máte 12M což je rok, pak dne 7.5.2010 byla 1,80%.
Pokud 1 den odpovídá 1/30 - pak myslím - že se počítá 12M*30=360dnů
Předpokládám, že splátka bude jednorázová - pokud by se spláceno ve splátkách - pak by se počítal denní úrok vždy jen ze zůstatku.
Výpočet:
100000*1,8%=1800:360=5 a to je denní úrok
pak už je jednoduché - květen (22 dnů*5=110,- Kč)
červen 30dnů*5=150,- Kč
červenec 30*5=150,- Kč
srpen 30*5=150,- Kč.
Neberte to prosím jako výpočet ale jako návod. Opravdu nevím jak to bylo myšleno se sazbou PRIBOR - jestli to chtějí denně dopočítávat a nebo stačí měsíčně a nebo podle data podpisu smlouvy atd.atd. Dokonce je možné, že na to najdete někde i kalkulačku na internetu.
ať se dílo podaří
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
Prodal byt, aby mohl pražit. Dnes má Michal jednu z nejlepších káv v Evropě
Počet sledujících je přežitek. U mikroinfluencerů hledejte brand fit, radí odbornice
Kdo má status umělce, může od státu opět dostat až 90 tisíc korun
26. 8. 2010 11:41
dobrý den, ještě jsem nikdy nepočítala úrok tak si nevím rady.
Půjčka byla sjednána dne 07.05.2010 na 100 000,-Kč splatnost do 30.08.2010 a bude zaplaceno. Odměna ve výši 12M PRIBOR z dlužné částky a 1 den odpovídá 1/30 měsíce. Moc prosím o radu jak spočítat.