Re: dar škole
Pokud bruožury chcete použít jako dar škole, pak nemáte nárok na odpočet daně. Pokud by jste již DPH uplatnili na vstupu, je nutno při poskytnutí daru DPH odvést zpět FU. Hodnota daru je pak cena včetně DPH. Celou částku vč. daně (4920,00 Kč) zaúčtujete na účet 543. V DaP k DP si můžete dar uplatnit jako položku snižující zájklad daně při dodržení podmínek stanovených ZDP (pro FO § v 15 a pro PO v § 20).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
30. 8. 2010 9:05
Dobrý den, prosím o radu: nakoupili jsme brožury ... bezpečně na počítači, internet, nebezpečí na něm číhajícím... faktura na 4.100,- Kč plus DPH 820,- Kč. Brožury chceme darovat škole. Můžu si uplatnit odečet DPH na tuto brožuru? Nebo celou částku včetně daně na konci roku jako dar - na základě darovací smlouvy se školou? Děkuju!!!