Hlavní navigace

Lze dát výpověď matce na RD část. zam?

• (neregistrovaný) 84.42.226.---

30. 8. 2010 18:45

Jsem na RD a uvažuji o tom, že bych na část. úvazek nastoupila do práce, ale zároveň pobírala rodičovský příspěvek. RD mám nahlášenou na 3 roky a syn má 2 roky, ještě mi rok zbývá, zaměstnavatel by mi ale částečný návrat umožnil.
    Jsem ale zaměstnaná ve státním sektoru a vím že se chystá propouštění, tak uvažuji jestli by mne nemohli po návratu propustit. Myslím ale že chráněna jsem po celou dobu hlášené RD, že?
    Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 8. 2010 19:03

yx (neregistrovaný) 94.113.166.---

Re: lze dát výpověď matce na RD část. za
      Pokud nastoupíte na částečný úvazek, tak už nebudete na rodičovské dovolené a proti výpovědi nebudete nijak chráněna.

• 30. 8. 2010 19:13

PetraP (neregistrovaný) 84.42.226.---

Jenže já na rodičovské dovolené stále budu. Do práce bych chodila 2 dny v týdnu a budu mít zajištěné hlídání od babičky, takže budu mít stále nárok na pobírání rodičovského příspěvku.

• 30. 8. 2010 19:37

m. (neregistrovaný) 193.86.244.---

Rodičovský příspěvek je dávka sociální, rodičovská dovolená je volno u zaměstnavatele - dvě různé věci.

• 30. 8. 2010 20:08

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Pokud se vrátíte, byť jenom na dvě hodiny, do své práce, na původní pozici, nebudete dále na rodičovské dovolené, ale budete zpět v zaměstnání a zaměstnavatel by měl udělat změnu pracovní smlouvy na zkrácený úvazek. Když budete mít zajištěno hlídání, nárok na rodičovský příspěvek neztratíte, ovšem nebudete již chráněná pro případ výpovědi z pracovního poměru.
      Další možností je, že by s vámi zaměstnavatel uzavřel další pracovní poměr nebo dohodu o pracovní činnosti, ovšem muselo by to být na jinou činnost, než na jakou máte uzavřenu pracovní smlouvu, ze které jste nyní na rodičovské dovolené. Potom by jste byla v původní práci na rodičovské dovolené a mimo to by jste měla další PP nebo DPČ. Zase, pokud by jste měla zajištěné hlídání, zůstal by nárok na rodičovský příspěvek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).