Výpověd-odstupné

  • (neregistrovaný)

    31. 8. 2010 0:04

    můžete mi prosím poradit,jsem zaměstnaná na dobu neurčitou,od 16.8.2010-3.9.2010 dovolenou,ale dostala jsem dnes dohodu o rozvázání pracovního poměru dle §49 zakoníku prace ke dni 31.8.2010....zatím jsem nepodepsala vím,že moje místo chtějí rušit nad nadbytečnost. mám nárok na odstupné?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2010 10:34

      ilča (neregistrovaný)

      Re: výpověd-odstupné
      Můžete podepsat dohodu, ale důvod napsat §52 odst.c pro nadbytečnost.Jinak jste bez odstupného.

    • 31. 8. 2010 12:10

      ja (neregistrovaný)

      Re: výpověd-odstupné
      Tuto dohodu rozhodně nepodepisujte. § 49 zní, dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec. Vy zřejmě ukončit pracovní poměr nechcete. Proto na tuto dohodu nepřistupujte. Bude-li zaměstnavatel chtít Vaše místo zrušit, musí s Vámi rozvázat pracovní poměr podle § 52 písm. a) až c). Potom Vám bude náležet odstupné podle § 67 zákoníku práce.

    • 31. 8. 2010 15:27

      ilča (neregistrovaný)

      Re: výpověd-odstupné
      Mrkněte zde do historie, lze i dohodou s odstupným, ale ten §52 tam musíte mít.

    • 31. 8. 2010 15:38

      pája

      Re: výpověd-odstupné
      to jsou zase moudra, důležitý je důvod, proč a na základě jakého rozhodnutí zam-tele bude PP ukončen, pokud jde o dohodu, tak se DOPORUČUJE zaměstnanci, aby trval na povinnosti zam-tele uvést na jeho žádost do dohody přímo důvod, zde tedy § 52c). Nárok na odstupné vzniká ze zákonných důvodů, nikoliv z toho, co je napsáno v dohodě, ale uvedení v dohodě zvyšuje právní jistotu zam-ce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).