Hlavní navigace

Exekuce a zápočtový list

• (neregistrovaný) 90.179.232.---

2. 9. 2010 11:00

mám zam-ce, který zítra končí pp dohodou, v 6/10 přišla na něj exekuce, srazila jsem ze mzdy a deponuji, protože stále nemám nabytí právní moci, je sražena celá částka exekuce a já teď váhám, co uvedu do zápočtového listu, on už vlastně žádné srážky mít nebude, ale já je ještě nemohu poslat oprávněnému, takže tam dluh v podstatě ještě má, co s tím, máte praktickou zkušenost?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2010 11:04

vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

Re: exekuce a zápočtový list
      Pokud již celou částku deponujete, tak bych do zápočťáku nepsala. Mohou nastat dvě situace. Obdržíte nabytí právní moci a odešlete, nebo exekuční příkaz může být zrušen z důvodu, že pohledávka byla již uhrazena a potom budete muset zaměstnanci vrátit.

• 2. 9. 2010 11:20

alicce (neregistrovaný) 90.179.232.---

já bych právě už taky neuváděla, tak se ujišťuji jestli uvažuji správně
      pohledávka uhrazena určitě nebyla, zam-ec o exekuci věděl a dokonce mi i sám řekl, ať mu to klidně srazím (ne že bych to jinak neudělala) a sám nic podruhé určitě nezaplatil

• 2. 9. 2010 11:24

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

souhlasím, taky bych exekuci do ZL nepsala. A doporučuji urgovat u exekutora nabytí PM (co se týče poplatků, ty si naúčtují, ale aby byli operativní, co se týče např. zasílání PM, to je nutné někdy i několikrát urgovat - a někdy tím i zbytečně narůstají úroky...)

• 2. 9. 2010 11:29

alicce (neregistrovaný) 90.179.232.---

no, je to usnesení ze soudu a já tam volala už po výplatě ve které jsem strhla, jestli mám čekat na nabytí, že už mám sraženo a deponuji a bylo mi řečeno, že ano, teď tam stejně budu psát, že zam-ec skončil pp, tak jim to tam připíšu, že daná částka byla sražena celá a deponuji ji na firemním účtu, tak snad se proberou a pošlou to

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).