Hlavní navigace

Oprava faktury

• (neregistrovaný) 82.99.161.---

2. 9. 2010 14:37

V červnu jsem vyfakturovla na Slovenskoprodej zboží - odběratel je plátce. Podle podkladů jsem se domnívala, že jde o vývoz.

Teď jsem zjistila, že zboží nebylo vyvezeno z ČR ale šlo přímo od výrobce z Maďarska na Slovensko a protože jsme registrovaní na Slovensku jako plátci a na dodavateslké fa je toto naše slovenské DIČ / mimochodem podle této fa jsem zjistila, že zboží nebylo od nás vyvezno a fa se mi dostala na stůl teď v pondělí/ tak musím provést opravu fakturace a doúčtovat slovenskému subjeku DPH a my ho musíme odvést.

Volala jsem tuto skutečnost zákazníkovi na Slovensko-domluvila jsem se s paní účetní, která toto chápe ale její šéf řekl, že to v žádném případě neexistuje, že oni mají věc uzavřenou a fa nám vrátí zpět a nic nám platit nebudou - i když si DPH mohou nárokovat.

Poradí mi někdo? Myslím si že má problém s tím, že by měl doplatit dělá to asi 3 800 EUR. Ale mohl by to uhradit mu to fin. úřad vrátí. Nevím co mám teď udělat. Necítím chYbu na své straně, nebyla jsem informována o tom, že zboží jede přímo k dodavateli.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).