Hlavní navigace

Pohledávka

  • (neregistrovaný) 90.179.205.---

    10. 9. 2010 7:01

    Firma A má pohledávku za firmou B. Firma C má závazek vůči firmě B. Firma A postoupí pohledávku za firmou B firmě C a ta závazek a nakoupenou pohledávku za firmou B započte. Jaké doklady jsou k tomu potřeba? Stačí smlouva o postoupení pohledávky? Jak je to s DPH?
    Děkuji. Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2010 12:46

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Pohledávka
      >Firma A má pohledávku za firmou B. Firma C má závazek
      >vůči firmě B. Firma A postoupí pohledávku za firmou B
      >firmě C a ta závazek a nakoupenou pohledávku za firmou
      >B započte. Jaké doklady jsou k tomu potřeba? Stačí
      >smlouva o postoupení pohledávky? Jak je to s DPH?
      >Děkuji. Hana
      Firma A: smlouvu o postoupení pohledávky s firmou C
      sdělení firmě B, komu byla pohledávka byla postoupena
      s uvedením všech náležitostí nutných k úhradě pohl..
      Firma B: dohoda o vzájemném zápočtu s firmou C
      Firma C: dohoda o vzájemném zápočtu s firmou B
      smlouvu o postoupení pohledávky s firmou A

      DPH se tyto transakce netýkají.
      Pokud by ovšem firma C pohledávku dále postupovala, pak by se takové postostoupení nabyté pohledávky již DPH týkalo. Jednalo by se o plnění osvobozené bez nároku na odpočet daně - § 54 odst. 1 písm. u).


      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).