Hlavní navigace

Kostní dřeň - potvrzení ????

  • (neregistrovaný) 77.48.59.---

    17. 9. 2010 10:55

    Dobrý den, prosím Vás, kdo máte zkušenosti s náležitostmi potvzení o darování krve či biologického materiálu ?
    Řešili jsme včera zde v diskuzi nemocnicí vystavená různá potvrzení. Dnes nám zaměstnanec sdělil, že byl darovat kostní dřeň.
    Donesl lístek ze dne 17.8., kde není definováno co daroval, ani zda bezplatně apod ... Jen že navštívil nemocnici.
    Dle Zákoníku práce § 203 odst. 2. písmeno d) - k činnosti dárce při odběru krve přísluší pracovní volno s náhradou mzdy.
    A písmeno e) se týká bilogického materiálu.
    Kostní dřeň se asi týká písmena e) že ?
    Dle Zákona o daních z příjmů § 15 odst. 1 - jako dar na zdravotnické účely se hodnota jednoho odběru krve bezpříspěvkového dárce oceňuje částkou 2000,- Kč.
    Na potvrzení musí být definice "neplacený odběr", "transf. materiál", odkaz na § 203 Zákoníku práce nebo odkaz na Zákon o daních z příjmů ?
    Chtěli bychom vědět, co máme po zaměstnanci vyžadovat.
    Je možné, aby jeden den daroval kostní dřeň a druhý den nastoupil do práce? Tak to udělal.
    Děkuji opravdu moc za jakoukoliv radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2010 11:12

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Kostní dřeň - potvrzení ????
      Byla doba,kdy jsem se jako dárce krve o darování kostní dřeně zajímala, tehdy mi bylo řečeno, že je to dost bolestivé a vystavuje se neschopenka. Takže nevěřím tomu, že by po darování šel druhý den do práce (ale mohu se mýlit...).V každém případě by mělo být na potvrzení jasně uvedeno, co daroval (v případě odběru krve,plazmy je nárok na celý den, zatímco jinak pouze na dobu návštěvy lékaře).

    • 17. 9. 2010 11:28

      Š. (neregistrovaný) 90.177.111.---

      Re: Kostní dřeň - potvrzení ????
      plně souhlasím, navíc je to zásah do imunitního systému, takže to si mohl vymyslet něco jiného-důvěryhodnějšího, třeba tu krev.

    • 17. 9. 2010 13:24

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: Kostní dřeň - potvrzení ????
      >>>Dobrý den, prosím Vás, kdo máte zkušenosti s
      >>>náležitostmi potvzení o darování krve či biologického
      >>>materiálu
      >>>?
      >>>Řešili jsme včera zde v diskuzi nemocnicí vystavená
      >>>různá potvrzení. Dnes nám zaměstnanec sdělil, že byl
      >>>darovat kostní dřeň.
      >>>Donesl lístek ze dne 17.8., kde není definováno co
      >>>daroval, ani zda bezplatně apod ... Jen že navštívil
      >>>nemocnici.
      >>>Dle Zákoníku práce § 203 odst. 2. písmeno d) - k
      >>>činnosti dárce při odběru krve přísluší pracovní
      >>>volno s
      >>>náhradou mzdy.
      >>>A písmeno e) se týká bilogického materiálu.
      >>>Kostní dřeň se asi týká písmena e) že ?
      vědět, co máme po zaměstnanci
      >>>vyžadovat.
      >>>Je možné, aby jeden den daroval kostní dřeň a druhý
      >>>den nastoupil do práce? Tak to udělal.
      >>>Děkuji opravdu moc za jakoukoliv radu.
      >>Byla doba,kdy jsem se jako dárce krve o darování
      >>kostní dřeně zajímala, tehdy mi bylo řečeno, že je to
      >>dost
      >>bolestivé a vystavuje se neschopenka. Takže nevěřím
      >>tomu, že by po darování šel druhý den do práce (ale
      >>mohu
      >>se mýlit...).V každém případě by mělo být na
      >>potvrzení
      >>jasně uvedeno, co daroval (v případě odběru
      >>krve,plazmy je nárok na celý den, zatímco jinak pouze
      >>na dobu
      >>návštěvy lékaře).

      ***
      A nemohl být třeba jen na odběru krve pro zařazení do registru? Letos mi zemřela přítelkyně na leukémii, tak jsem se zajímala o podrobnosti - odběr kostní dřeně se provádí v anestézii a hospitalizace trvá 2-3 dny. A někdy se prý dělá i odběr krvetvorných buněk přímo z krve - ambulantně bez narkózy. To by ale určitě dělali na nějakém specializovaném pracovišti, takže jestliže má potvrzení z nějaké okresní nemocnice, máte asi oprávněné pochybnosti.

    • 17. 9. 2010 14:29

      mikimaus (neregistrovaný) 195.39.86.---

      Re: Kostní dřeň - potvrzení ????
      i u obyčejné krve dávají potvrzení, ze kterého je jasné, o co šlo. navštívenku nemocnice nelze brát jako dostatečný důkaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).