Hlavní navigace

Jakou smlouvu-prosím poraďte.

• (neregistrovaný) 88.103.101.---

20. 9. 2010 13:10

Handikepovaný sportovec-podnikatel v blasti propagae a reklamy-fyzická osoba při účasti na závodech (kde zajišťuje reklamu firmám, se kterými má smlouvu) využívá pomoci jiného bčana(kamaráda). Ten za poskytnutí pmoci-služby nepožaduje žádnou odměnu, jen za něj podnikatel-sportovec hradí náklady spojené se závodem (doprava, ubytování, strava). Domnívám se, aby sportovec podnikatel mohl dát tyto náklady do svých daňově uznatených nákladů, měli by mít tyo dvě osoby mezi sebou uzavřenou smlouvu. Stále pátrám a nedaří se mi nic na tuto spolupráci napasovat. Poradíte, prosím?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2010 13:52

Kveta65 (neregistrovaný) 193.85.162.---

Re: Jakou smlouvu-prosím poraďte.
      Dle mého názoru je asi nejjednodušší uzavřít s kamarádem dohodu o provedení práce ve výši všech nákladů + 15% srážková daň nebo záloha na daň. Jako sjednaný pracovní úkol bych napsala třeba výpomoc při realizaci zakázky . Jen musím dodržet podmínku maximálně 150 hodin za rok. Nepotřebuji k tomu žádné doklady z hotelu ani jízdenky, celková částka může být jakkoli vysoká. Vše je daňový náklad včetně stravy. A je klid.
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast3.aspx

• 20. 9. 2010 14:10

Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

Re: Jakou smlouvu-prosím poraďte.
      Mě právě také napadla DPP. Měla jsem v úmyslu dát do dohody nějakou malou odměnu a v textu DPP uvést, že "kamarádovi-zaměstnanci" bude vyplácena tato odměna a dále za něj budou hrazeny náklady spojené s cestou a pobytem.
      Jen nevím, zda to takto bude daňově uznatelné.
      Ještě jednou děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).