Hlavní navigace

Zaměstnání při mateřské

• (neregistrovaný) 85.70.36.---

20. 9. 2010 19:29

Dobrý den, jsem na mateřské dovolené (synovi bude 24.října rok). Měla bych k 1.říjnu 2010 nastoupit do práce. Zatím jen na poloviční úvazek, ale od roku 2011 bych měla mít již plný úvazek. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu mít zaměstnání při mateřské, kolik si můžu vydělat a jak sepsat smlouvu, abych nepřišla o nárok na mateřskou. Hlídání syna mám zajištěné. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2010 19:43

Js (neregistrovaný) 89.103.222.---

Re: zaměstnání při mateřské
      Jste na rodičovské dovolené. Výplata rodičovského příspěvku se váže na to, jeslti dítě navštěvuje předškolní zařízení. Pokud bude hlídat chůva, babička.... můžete pobírat rodičák a zároveň si vydělat kolik dokážete.

• 20. 9. 2010 19:51

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

nejste na mateřské,ale na rodičovské dovolené. Podmínkou pro pobírání rodičovského příspěvku je, že nesmíte dávat dítě na víc než 5 dní v měsíci, př. na víc než na 4 hod denně, do školky. Takže pokud máte jiné hlídání, můžete pracovat a rodič.přípsěvek pobírat. Vydělat si můžete, kolik vám dají.

• 21. 9. 2010 8:55

adysek (neregistrovaný) 85.70.36.---

zapomněla jsem napsat, že nastupuji na své původní místo, kde jsem pracovala před nástupem na mateřskou. Jak dlouho trvá rodičovská?

• 21. 9. 2010 9:06

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Rodičovská dovolená trvá tak dlouho, na jak dlouhou dobu jste požádala zaměstnavatele o její čerpání, maximálně však do tří let věku dítěte. Neplést ale s rodičovským příspěvkem, což je dávka státní sociální podpory vyplácená úřadem práce a tu pobíráte tak dlouho, podle toho o jakou variantu jste požádala tento úřad a nemá nic společného s rodičovskou dovolenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).