Hlavní navigace

Přesčas

  • (neregistrovaný) 212.71.154.---

    21. 9. 2010 7:17

    prosím o radu, lze do pracovní smlouvy napsat, že pracovní doba je sjednaná v týdnu každý den jiný počet hodin a celkem 48hodi?
    např.po-10
    út-8
    st-8
    čt-11
    pa-11
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2010 7:41

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: přesčas
      § 79 Stanovená týdenní pracovní doba
      (1) Délka stanovené týdenní pracovní doby nesmí překročit 40 hodin týdně.

    • 21. 9. 2010 7:46

      Blanka1 (neregistrovaný) 212.71.154.---

      Re: přesčas
      jak to udělat v praxi, aby zaměstnanec takto pracoval? Sepsat s ním nějaký dokument, že souhlasí s přesčasy po dobu celého roku nejvýše 416 hodin ročně?

    • 21. 9. 2010 9:48

      pája

      Re: přesčas
      ano, stanovte základní PD dle ZP 40 hod. týdně a sepište dohodu o souhlasu s prací přesčas nad limit 150 ti hodin, které lze nařídit. až do celkem 416 hod. za rok.Počítejte ale s tím, že hodiny nad stan.PD budete muset jako práci přesčas honorovat příplatky dle ZP.(na vybírání NV místo příplatku asi nebude mít čas).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).