Hlavní navigace

Dodatečné přiznání FO

  • (neregistrovaný) 78.80.28.---

    22. 9. 2010 10:47

    FO, vedoucí DE podala v řádném termínu nulové přiznání. Poté bylo podáno dodatečné přiznání, kde byla vyměřena ztráta. Podle paní z FÚ prý nelze podat dodatečné přiznání na ztrátu. Nevím proč. Může mě někdo nasměrovat na správný paragraf zákona? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2010 11:39

      Syl (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Dodatečné přiznání FO
      Nevím na základě čeho Vám vznikla ztráta, od toho by se to mohlo odvíjet, pokud jste dodatečně uplatnili fakultativní položky (to totiž dodatečně nejde). Jinak dodatečné DP - §41 zákona č. 337/1992 Sb. o správě daní a poplatků.

    • 22. 9. 2010 12:35

      Martina S. (neregistrovaný) 78.80.28.---

      Re: Dodatečné přiznání FO
      Děkuji a fakultativními položkami máte na mysli nezdanitelné položky nebo slevy na dani? Ve kterém § je zákaz dodatečného uplatnění těchto položek?

    • 23. 9. 2010 7:47

      Syl (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Dodatečné přiznání FO
      Fakultativní položky jsou např. odpisy. Ty můžu uplatnit, ale nemusím. Takže když jsem se v řádném DP rozhodla, že je neuplatním, nemůžu je dodatečně zahrnovat do nákladů. Nezdanitelných polože a slev na dani se to netýká, ty by Vám ale dodatečně nedělali ztrátu, ne? Z jakého důvodu Vám vznikla dodatečně ztráta?

    • 24. 9. 2010 10:18

      Martina S. (neregistrovaný) 78.80.28.---

      Re: Dodatečné přiznání FO
      Protože dotyčný pán je bordelář a nebyl schopen dodat včas doklady, tak se podalo nulové přiznání, které se pak opravovalo. Odpisy tam nejsou uplatněné žádné, jen poměrná část leasingu, té by se to mohlo týkat? A kde je toto upraveno v zákoně? Chtěla bych si to přečíst a být chytrá pro příště:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).