Re: Příspěvek na sběr elektrozařízení -
Domnívám se , že příspěvky od Asekolu se berou jako příjmy v přímé souvislosti s výkonem veřejnoprávní činnosti - tedy zajištění sběru komunálního odpadu a účtování by mělo být na účet výnosů 609 nebo 649 , paragraf 3725 a položka 2324 a budou se na konci roku časově rozlišovat. Alespoň tak jsem si to kdysi poznamela .
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
30. 9. 2010 9:33
Obec - plátce DPH - má fakturovat společnosti ASEKOL příspěvek na sběr elektrozařízení v částce 850,- Dotaz zní - podléhá tento příspěvek DPH? Měla by obec vastavit fa 850 + 20%DPH, nebo jde jak se domnívám o plnění, které DPH nepodléhá (účtuje se jako přijaté nekapitálové náhrady)?