Hlavní navigace

Přeplatek zálohovou fakturou a DPH

  • (neregistrovaný)

    17. 10. 2011 21:12

    Dobrý den,
    vedu DE, jsem plátce DPH. Dodavateli v EU jsem zaplatila zálohou fakturou 5000 EUR, odeslala ekvivalent v Kč exchange společností.
    Dodavatel mi poté vystavil fakturu na 4999,80 EUR. Předpokládám, že k nějakému pozdějšímu "srovnání" patrně nedojde.
    Potřebovala bych vědět, jak řešit tuto situaci. DPH samovyčíslením patrně z částky 4999,80 EUR? V DE mám uvedenu částku v Kč s pevným kurzem odpovídající 5000EUR. je nutné toto rozepsat jako úhradu faktury a zálohu na další(přeplatek)? K vyrovnání patrně ze strany dodavatele již nedojde, případně by asi musel vystavit další fakturu o 0,2 EUR vyšší. Prosím o informaci jak tuto situaci vyřešit při DPH a v peněžním deníku.
    Děkuji za ochotu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2011 13:49

      Marcela Zachová (neregistrovaný)

      Dobrý den,
      mám ten samý problém, s tím, že jsem zaplatila několik zálohových faktur v Eurech (každá z nich obsahovala dopravu...) pak mi poslali zboží najednou, ale na faktuře (obsahuje ty 3 zálohové najednou) je částka nižší, tak by mne zajímalo, zda mám vypočítat dph pro FÚ v Kč  podle kurzu ke dni vystavení faktury (myslím evidenci DPH). U daňové evidence chápu, že bude účtovat to co jsem skutečně zaplatila....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).