Hlavní navigace

Pronájem stavební buňky

  • (neregistrovaný) 90.180.233.---

    5. 10. 2010 20:27

    Dobrý den, spolu se sestrou pronajímám firmě stavební buňku, za 30 tisíc ročně.To zn. že každá z toho máme 15 tisíc.Jiné příjmy žádné nemáme. Musíme je zdanit?Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2010 8:02

      ucetni007

      Re: pronájem stavební buňky
      Dobrý den,
      pokud skutečně nemáte žádné jiné příjmy (ani ze závislé činnosti - ze zaměstnání), pak podle § 38g ZDP nemusíte podávat daňové přiznání a tím pádem příjmy z pronájmu danit, protože zde je uvedena právě hranice 15 tis. Kč jako limitní. Příjmy 15.001 Kč by se již zdaňovat musely.
      Pokud jste však souběžně zaměstnaná, budete muset příjmy přiznat, protože zde je hranice pro další příjmy podle § 7-10 ZDP 6 tis.Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).