Hlavní navigace

Příliš mnoho odpracovaných hodin

• (neregistrovaný) 193.86.182.---

6. 10. 2010 15:25

Chci se zeptat na názor zkušenějších... Naši zam-ci pracují v zemědělství, není problém vykázat 130 přesčasových hodin měsíčně...
    Takto je to již dlouho a ve skutečnosti odpracovali více než 416 hodin - a to už dávno. Jak mají přestávky to nevím, ani raději vědět nechci...
    Já postupuji, že jim napíšu, že pracují méně a zbytek dám do prémií.
    No a teď mi vycházejí prémie vyšší než základní plat, ptám se zda může někdo tyto prémie napadnout???
    Nebo na to jak vysoké prémie se kde dávají nemá nidko co říkat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2010 16:09

PetRD (neregistrovaný) 85.207.24.---

Re: příliš mnoho odpracovaných hodin
      Dobře to znám, ale prémie vyšší než základní plat raději nikdy nedávám nedávno sem tu měla kontrolu a moc se jim to nepáčilo, se ptali za co je mají a proč ten má tolik a ten tolik ještě že náš šéf by ukecal i mrtvého tak jim to pěkně vylíčil i když si myslím že si myslely svoje, tak ted to převádím zaměstnanců do dalších měsíců kde nemají tolik peněz.

• 7. 10. 2010 8:54

xy5

chtělo by to prostudovat Zák. práce
      nehledě na to, že když vykazujete méně hodin a hodně Kč, tak potom je ovlivněný průměr (pro dovolenou, náhradu za nemoc, pro příplatky apod.)

• 7. 10. 2010 10:13

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Zemědělské podniky mají prostudovány zákoníky práce obvykle lépe než kdo jiný, jenže zemědělství je natolik komplikované, že se to dá v praxi těžko řešit. Navíc zaměstnanci jsou i většinou s podobnými praktikami spokojeni, protože pokud by byl striktně dodržován zákoník práce, muselo by jich být zaměstnáno mnohem víc a měli by výdělky minimální.

• 7. 10. 2010 16:54

(neregistrovaný) 193.86.182.---

No a najdu tam na to odpověď? Mám vlítnout na předsedu představenstva co blbne, proč ty lidi tak dřou a ať najme další... No asi tušíte jak bych dopadla. Já jsem v pozici zaměstnance a co vím na to upozorním - tam moje kompetence končí.
      O průměrech jsme se pochopitelně bavili, vedení to ví...
      Lidi přijímat nebudou, když mají takové dříče.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).