Hlavní navigace

Pokladna - datum

• (neregistrovaný) 77.240.179.---

8. 10. 2010 9:42

Dobrý den,
    potřebuji poradit. Mám doklad o koupi PHM v hotovosti ze září. Již jsem ale účtovala v pokladně o výdajích v říjnu. Když dám datum dnešní, tak to datum je pak jako DUZP. Jiná kolonka na datum tu není - že by třeba byla kolonka přijetí dokladu a pak kolonka DUZP. Může mi někdo poradit? Ten doklad musím mít zahrnutý v zářijovém přiznání k DPH. Nebo můžu nechat dnešní říjné datum s tím, že to bude DUZP, ale období (které je pro přiznání DPH) budu mít 09/10? To zřejmě ne.
    Moc díky za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2010 9:54

Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

Re: Pokladna - datum
      Mě nabízí i pokladna datum pro UZP i zpět např.do září - ale pokud to tam nenajdete - to že si DPH budete nárokovat o měsíc později státu neublíží - takže ani by to neměl být problém.

• 8. 10. 2010 10:12

Jaňulík (neregistrovaný) 77.240.179.---

A když dostanu od zaměstnavatele doklad 20.10. vystavený v září s tím, že MUSÍ být zahrnut do září? Jak potom?

• 8. 10. 2010 10:29

Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

Máte na mysli DUZP září? potom musíte najít způsob jak proúčtovat DUZP do září. Mě opravdu nabízí program tuto možnost a myslím, že i Vám ... jen to najít nebo potom přes vnitřní doklad by to také šlo.
      No a jestli máte na mysli, že doklad do pokladny obdržíte v říjnu a má být v nákladech v září ... přes vnitřní doklad ho tam dostanete.

• 8. 10. 2010 10:29

m. (neregistrovaný) 88.101.146.---

No tak ho do soupisu dokladů pro DPH za září dopíšete ručně, v pokladně zaúčtujete v říjnu a v říjnu si ho zase ze soupisu dokladu vyškrtnete a už ho neuplatníte. Dnes už není podmínka pro uplatnění nároku, že doklad musí být zaúčtován.

• 22. 10. 2010 7:01

Monika M. (neregistrovaný) 90.179.133.---

A mohla bych se zeptat na posloupnost dokladů? Když dostanu doklad v říjnu, DUZP spadá do září, tak ho můžu zařadit posloupně na poslední přijaté číslo dokladu a DUZP uvést září? . Vždycky vynechávám pár čísel v posloupnosti, abych tam zpětně dala doklady do určitých měsíců, ale někdy je toho víc. Nemůžu použít na doklady DUZP v den, kdy je dávám do pokladny?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).