Hlavní navigace

1% z PC auta v měsíci 2 auta

• (neregistrovaný) 81.19.3.---

9. 10. 2010 11:26

Dobrý den, zarazila jsem se u 1% PC auta, Stalo semi ve firmě, že bylo zakoupeno auto uprostřed měsíce, pracovník jezdil např. do 15.9. autem, a od 16.9.2010 zakoupeno a hned používáno nové auto.
    Domnívala jsem, se, že pracovníkovi musím přičíst k ZD 1% z PC obou aut, je to,prosím tak?

Trochu mězarazilo, že mě to software nechce vzít - POhoda.
    tak se asi něco změnilo?
    Pracovník - což je majitel firmy to chce tak jak to má být podle zákona.

Poradí někdo?
    Děkuji moc

Blanka1

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2010 11:34

Vlad

Re: 1% z PC auta v měsíci 2 auta
      Pokud měl zaměstnanec K DISPOZICI (čili nezáleží na tom, zda jimi skutečně jezdil) obě auta souběžně, pak se 1% počítá ze součtu cen obou (naši zákonodárci se zřejmě domnívají, že zaměstnanci trpí rozpolcením osobnosti a tak využití obou aut současně je zcela standardní). Pokud je měl postupně, pak se vychází z ceny dražšího.

• 9. 10. 2010 11:40

Blanka1 (neregistrovaný) 81.19.3.---

Dobrý den Vladimíre,
      aha, začala jsem hledat v příjmovce jak to je, ale zatím nenašla.
      V našem případě to bylo postupně, staré se hned prodávalo během týdne, a majitel začal jezdit novým, takže jezdil postupně, proto jen z vyšší částky.
      nevíte náhodou:))? a´t to nehledám - já určitě dlouho - kde to v té příjmovce je?

Děkuji moc,
      a taky pracujete? já tady měla minulý týden auditory a to jsem ztratila skoro celé 4 dny, takže te´d doháním co se dá. a Musím dodělat plno tabulek pro auditory...:)) jo, bezva zaměstnání, ale pořád si říkám, že můžu být ráda, že firma jede a že práci mám:)) tak moc nebrblu...

Děkuji moc
      Blanka1

• 9. 10. 2010 12:08

Blanka1 (neregistrovaný) 81.19.3.---

Děkuji moc

Blanka
      pěkný víkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).