Hlavní navigace

Smlouva o výkonu funkce jednatele

  • (neregistrovaný) 79.127.160.---

    10. 10. 2010 22:24

    Dobrý den,
    chtěl bych Vás požádat o radu. Jsem jediným jednatelem a jediným společníkem v nově vzniklé s.r.o. Nechci být zaměstnancem a chci, aby mi s.r.o. vyplácela odměnu jednatele. Měl bych tedy s s.r.o. uzavřít smlouvu o výkonu funkce. Za s.r.o. bych ji měl podepsat já jako jednatel a za sebe ji také podepíšu já, takže za obě strany bude jen můj podpis? Je to tak správně, nebo by měla být smlouva ještě nějak úředně ověřená?
    Pokud nemá s.r.o. zaměstnance, ale bude vyplácet odměnu jednateli cca 10 000 Kč měsíčně, předpokládám, že se musí registrovat u OSSZ a ZP?

    Předem děkuji za rady.
    Michal

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2010 22:40

      alen1 (neregistrovaný) 217.77.165.---

      Re: Smlouva o výkonu funkce jednatele
      Smlouva o výkonu fce musí být schválena dle OZ valnou hromadou.
      Vy jako jediný společník a jednatel místo valné hromady rozhodujete rozhodnutím jediného společníka.
      Rozhodnutí jediného společníka o smlouvě o výkonu fce jednatele a v rámci toho o odměňování -
      třeba úředního ověření podpisů anebo by musela být uzavřena formou notářského zápisu (§ 132 odst. 3 obchodního zákoníku) .
      Na ZP do 8 dnů.
      Na OSSZ se přihlásit do 8 dnů po 1. zúčtování odměny, která zakládá účast na důchodovém pojištění .

    • 10. 10. 2010 22:52

      alen1 (neregistrovaný) 217.77.165.---

      Re: Smlouva o výkonu funkce jednatele
      Na výkon fce jednatele nemusí být smlouva o výkonu funkce jednatele.
      Stačí i jednodušší postup, odměňování zakotvit ve vnitřním předpise a ten schválit rozhodnutím jediného společníka - podpis u notáře.

    • 11. 10. 2010 7:11

      mmm (neregistrovaný) 213.192.7.---

      Re: Smlouva o výkonu funkce jednatele
      s jednim spolecnikem, ktery je zaroven jednatelem snad ani nema cenu behat overovat podpisy. Myslim, ze nekde v nejake pravni poradne jsem na to narazila, ze to neni nutne.

      Do odmeny 6000 nemusite odvadet soc.poj.

      Take muzete kombinovat odmenu jednatele do 6000 a DPP dejme tomu 4000 a vysledne odvedete ziskate vic penez a mene odvedete.

      Nebo muzete kombinovat odmenu jednatele, psat si jizdy pokud mate vlastni auto, vyplacet si podily na zisku (pokud je) a podobne.

      registrovat se musite. Pokud nejste OSVC na hlavni nebo zamestnanec, pak musite doplacet zdravotni do minima.

    • 11. 10. 2010 8:38

      alen1 (neregistrovaný) 188.95.127.---

      Re: pro mmm - nastudujte OZ a pak raďte
      >>Dobrý den,
      >>chtěl bych Vás požádat o radu. Jsem jediným
      >>jednatelem
      >>a jediným společníkem v nově vzniklé s.r.o. Nechci
      >>být
      >>zaměstnancem a chci, aby mi s.r.o. vyplácela odměnu
      >>jednatele. Měl bych tedy s s.r.o. uzavřít smlouvu o
      >>výkonu funkce. Za s.r.o. bych ji měl podepsat já jako
      >>jednatel a za sebe ji také podepíšu já, takže za obě
      >>strany bude jen můj podpis? Je to tak správně, nebo by
      >>měla
      >>být smlouva ještě nějak úředně ověřená?
      >>Pokud nemá s.r.o. zaměstnance, ale bude vyplácet
      >>odměnu jednateli cca 10 000 Kč měsíčně, předpokládám,
      >>že se
      >>musí registrovat u OSSZ a ZP?
      >>
      >>Předem děkuji za rady.
      >>Michal
      >
      >s jednim spolecnikem, ktery je zaroven jednatelem snad
      >ani nema cenu behat overovat podpisy. Myslim, ze nekde
      >v nejake pravni poradne jsem na to narazila, ze to
      >neni nutne.
      ----------Mj. ta právní poradna nestála za nic---------.
      >Do odmeny 6000 nemusite odvadet soc.poj.
      >
      >Take muzete kombinovat odmenu jednatele do 6000 a DPP
      >dejme tomu 4000 a vysledne odvedete ziskate vic penez
      >a mene odvedete.
      >
      >Nebo muzete kombinovat odmenu jednatele, psat si jizdy
      >pokud mate vlastni auto, vyplacet si podily na zisku
      >(pokud je) a podobne.
      >
      >registrovat se musite. Pokud nejste OSVC na hlavni
      >nebo zamestnanec, pak musite doplacet zdravotni do
      >minima.

      Přečtěte si nejprve obchodní zákoník a pak raďte.
      A u ostatního se radši zdržím komentáře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).