Hlavní navigace

Nakupování na IČ

• (neregistrovaný) 89.111.93.---

19. 10. 2011 10:23

Dobrý den, dnes jsem si přečetla tento článek: http://www.podnikatel.cz/clanky/nakup-na-ic-ma-sva-rizika/. Zajímalo by mě jak to je, když mám ŽL a jezdím nakupovat do Makra (hlavně potraviny)? Do daní si to nedávám. díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2011 11:24

autorka

Dobrý den,

jak popisuje článek, vystavujete se riziku především v případě reklamace zboží. Nevztahuje se na Vás obecně záruka dle občanského zákoníku, tj. v případě nákupu zboží 2 roky (potraviny mají samostatnou úpravu). Více např: Reklamace podle občanského nebo obchodního zákoníku? Obojí je správně

Pokud nakoupené potraviny využíváte pro podnikání, je pro správce daně snadno dohledatelný objem Vaších nákupů (např. při místním šetření v Makru). Dalším problémem může být silniční daň, kterou někteří podnikatelé neplatí, protože tvrdí, že automobil k podnikání nevyužívají. Doklady v evidenci nemají nebo uplatní paušální výdaje. Zboží je ale třeba do provozovny z Makra přivézt. V takovém případě jednoznačně automobil použit byl. Nákupy na IČ to dokazují. Více:  Nakupujete pro firmu a přesto neplatíte silniční daň? Můžete na to doplatit

Dagmar Kučerová  ::)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).