Hlavní navigace

Daňové odpisy-"bezúplaný" majetek

• (neregistrovaný) 193.86.111.---

18. 10. 2010 9:03

Dobrý den, prosím o Váš názor.Společnost zakoupí stroj od svého dodavatele od kterého pravidelně odebírá materiál pro zakázky.Ke stroji kupující obdrží klasickou fakturu se splatností 3 roky.Je sepsána smlouva,kde je řečeno:kupující se zavazuje odebírat ročně určitý objem materiálu,pokud tento objem dodrží,prodávající dobropisuje ročně třetinu pořizovací ceny stroje.Ve výsledku tak kupující získá stroj "bezúplatně".Jak by jste řešili daňové odpisy (stroj je za 100tis Kč).

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2010 9:45

v.e.n.d.y.

Re: Daňové odpisy-"bezúplaný" majetek
      Já si myslím,že pro Vás je důležitá faktura za nákup (pokud tedy vedete účetnictví), na základě faktury zaúčtujete 042,343/321 a zařadíte stroj do používání 022/042 za 100 000,- a budete odepisovat. Pokud dodavatel začne posílat nějaké dobropisy, pak si myslím,že budou bez DPH, jako finanční bonus za něco (odběr materiálu). Takže to bude čistý výnos do třídy 6xx a bude se započítávat s nezaplacenou fakturou za stroj.

• 18. 10. 2010 9:59

akras (neregistrovaný) 193.86.111.---

Vedu DE,stroj jsem zařadila,zatím neodepisuji-ve smlouvě je uvedena výhrada vlastnictví (majetkem kupujícího až po uhrazení).Dobropisy chodí bez DPH.Přikláním se k odepisování,ale tak nějak váhám :-) Děkuji za Váš názor i čas a přejji krásný den.

• 18. 10. 2010 10:09

m. (neregistrovaný) 88.101.146.---

Majetek, který není ve Vašem vlastnictví, odepisovat nemůžete! To jste v původním dotazu neuvedla.

• 18. 10. 2010 10:12

akras (neregistrovaný) 193.86.111.---

To já vím, já se ptám jak s odepisováním po "uhrazení".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).