Změna PP z doby neurčité na dobu určitou

  • (neregistrovaný)

    21. 10. 2010 8:17

    Dobrý den, chci poprosit o Vaše názory. Mohu změnit ve zkušební době PP na dobu nerčitou na PP na dobu určitou, pokud s tím bude samozřejmě zaměstnanec souhlasit?
    Byl vzat z milosti, protože je to bezdomovec, ale zjistili jsme, že mu práce nevoní, ale hned ho nechtějí vyhazovat i když šanci mají.
    Děkuji Vám všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2010 8:45

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: Změna PP z doby neurčité na dobu urč
      Zásadní chybu vidím v tom, že jste s ním rovnou nesepsali PP na dobu určitou (z určité na neurčitou lze změnit vždy - tedy samozřejmě se souhlasem, ale ještě jsem se nesetkalal s tím, že by zaměstnanace nesouhlasil). Ale vzhledem k tomu, že píšete, že s tím on souhlasí, změnit z doby neurčité na určitou můžete. Určitě je to pro něj lepší než ho vyhodit ve zkušební době.

    • 21. 10. 2010 8:48

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: Změna PP z doby neurčité na dobu urč
      Ještě dodám, že dobu určitou můžete prodlužovat až do dvou let, takže ji můžete sjednat na 2 měsíce a třeba po dvou měsících prodlužovat (a když bude zlobit, neprodloužíte...)

    • 21. 10. 2010 9:02

      irena2 (neregistrovaný)

      Re: Změna PP z doby neurčité na dobu urč
      Děkujií Vám

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).