Hlavní navigace

Pomoc v sociální nouzi - samoživitelka

  • (neregistrovaný)

    22. 10. 2011 20:49

    Dobrý den, nikdo mi není scopen poradt ani pomoci, pokusím se tedy obrátit na někoho "on-line"
    Do ledna 2010 jsem byla vedena jako OSVČ, mé příjmy byly cca 200.000 ročně, už v té době jsem byla na mateřské. Přestala jsem podnikat a šla jsem od února 2010 na UP. Za dobu svého jsem nabyla dluh na soc+zdrav.
    Od minulého roku dosud mám dle tabulek nárok pouze na přídavek na dítě 500 Kč měsíčně. a to z důvodu, že jsem podnikala, a příjmy za minulé zúčtovací období jsem měla, zároven jsem bydlela u rodičů, kteří měli příjmy, takže "mě museli živit"
    V tuto chvíli jsem byla nucena se přestěhovat i se 6ti letým synem, od 1.10.2011, (z důvodu nesrovnalostí s rodiči ) a to do podnájmu na který jsem si musela peníze půjčit(logicky). jsem vedena na UP, neberu žádnou podporu, mám pouze přídavek na dítě 500 Kč měsíčně. Mám brigádu do 4.000 Kč /měsíčně Alimenty beru 800 Kč. Jelikož v tuto chvíli bydím sama, přítele nemám, a mé příjmy nepřesáhnou 5.000 Kč. A nájemné mám 11.000. Mám nárok na sociální podporu, nebo jakýkoli jiný příspěvěk, nebo existuje jakákoli jiná možnost?

    MNOHOKRÁT DĚKUJI ZA JAKOUUKOLI ODPOVĚD.

    ZUZKA

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2011 9:03

      autorka

      Dobrý den,

      ve Vašem případě bych se obrátila na příslušný obecní úřad - odbor sociální podpory. Mohla by se Vás týkat některá z dávek pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na bydlení, na živobytí nebo mimořádná okamžitá pomoc). Podrobněji na internetových stránkách MPSV

      Dagmar Kučerová  :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).