Hlavní navigace

Příspěvek na penzijní připojištění

  • (neregistrovaný) 89.24.4.---

    4. 11. 2010 11:46

    Pokud zaměstnanci, který uplatňoval odpočet nezdanitelné části ze základu daně v letech předešlých-příspěvek zaplacený na jeho penzijní připojištění, zaniklo toto připojištění. Musí tento zaměstanec sám za sebe podat správci daně daňové přiznání za tyto roky a jaké?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2010 11:51

      jaba (neregistrovaný) 78.80.245.---

      Re: příspěvek na penzijní připojištění
      Za rok, ve kterém zrušil pojištění a bylo mu vyplaceno plnění, si musí sám podat přiznání k dani a do příjmu dle § 10 uvést součet částek zaplaceného pojištění, které si uplatnil jako nezdanitelné části základu daně v jednotlivých létech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).