Výpověď zaměstnavatele

  • (neregistrovaný)

    4. 11. 2010 12:40

    Můžete mi prosím poradit, jakým způsbem můžme dát výpověď zaměstnanci, který je velmi často v pracovní neschopnosti nebo na návštěvě u lékaře. Vyřídil si i ČID. Snažili jsme se mu vycházet vstříc, ale on nás už jenom zneužívá. S ničím nesouhlasí, nic nechce podepsat. Pokud je v zaměstnání, tak jenom odpočívá a my pořád platíme náhrady mzdy a nemocenské. Ostatní zaměstnanci dělají přesčasy, aby dohnali i práci za něho. Jaké jsou naše možnosti. Děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2010 12:43

      all (neregistrovaný)

      Re: Výpověď zaměstnavatele
      Tyhle znám velmi dobře, smějí se nám do obličeje. Takže - snížit mzdu na minimum, pečlivě kontrolovat plnění zadaných úkolů v té nečasté době, kdy jsou v zaměstnání přítomni a ihned psát upozornění na neplnění povinností. Bohužel, myslím, že nic jiného k dispozici nemáte, ale počkejte si ještě na vyjádření právníků. Zrovna tak pečlivě kontrolovat doby strávené u lékaře - platit jen opravdu dobu nezbytně nutno, zbytek neplacené volno.

    • 4. 11. 2010 14:08

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Výpověď zaměstnavatele
      Když je nemocný, máte možnost dělat často kontroly. Buďte důslední. Při návštěvě lékaře důsledně dbejte na dodržneí přílohy ZP:
      Vyšetření nebo ošetření
      a) Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

      1)je to nejbližší zařízení které může ošetření poskytnout?
      2)nebylo možné to provést po pracovní době? zjistíte si ordin. hodiny

      b) Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a).

      Důsledná kontrola práce na pracovišti, neustálé případné upozorňování na neplnění povinností a pod. uvidíte, kdo to dříve vzdá, ale tihle to obvykle dlouho nevydrží.

    • 4. 11. 2010 14:09

      pája

      Re: Výpověď zaměstnavatele
      a co takhle ještě dle § 52 e) vyslat k záv.lékaři a vyžáídat si lék.posudek, zda může či nemůže vykonávat práci, nejde-li o dlouhodobou nezpůsobilost..? Pak by to šlo řešit výpovědí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).