Re: Montáž - 622 x 624
..z účtové osnovy:
(3.2) Ve prospěch účtu 622-Aktivace vnitropodnikových služeb se účtuje např. vnitropodniková přeprava se souvztažným zápisem na vrub účtů 111- Pořízení materiálu, 131-Pořízení zboží, 041-Pořízení dlouhodobého nehmotného majetku, 042-Pořízení dlouhodobého hmotného majetku, 501-Spotřeba materiálu, 504-Prodané zboží, popř. na vrub účtu 513-Náklady na reprezentaci, jde-li o použití vnitropodnikových služeb pro účely reprezentace.
(3.3) Ve prospěch účtů 623-Aktivace dlouhodobého nehmotného majetku a 624-Aktivace dlouhodobého hmotného majetku se účtuje aktivace dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku vyrobeného ve vlastní režii se souvztažným zápisem na vrub účtů 041- Pořízení dlouhodobého nehmotného majetku, 042- Pořízení dlouhodobého hmotného majetku.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
8. 11. 2010 20:11
Dobrý den, pořídili jsme stroj na fakturu, ale montáž byla provedena našimi pracovníky, mohli byste mi poradit s účtováním?
faktura: 042/321
343/321
montáž: 042/622 nebo 624 (na 622 účtuji přepravu, ale montáž mi přijde stejná, ale kolegyně říká, že 624, tam si myslím, že se účtuje pořízení majetku vlastní činností a montáž je služba našich pracovníků)
Díky moc!!!