Re: Úroky - hypotéka
já bych si nebyla tak jistá, protože v zákoně o dnai z příjmů v § 15 odstavec 4) se píše: může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil a předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a), c) a e) užíval k vlastnímu trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů.... tedy mluví se tam o trvalém bydlení, jen si nejsem úplně jistá, co tím trvalým bydlením autor zákona myslel, ale asi trvalé bydliště, ne?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
10. 11. 2010 14:20
Dobry den,
mohu si odecist uroky z hypoteky na byt, v pripade, ze jsem spoluzadatel u hypoteky. Byt je psany na me, ziju v nem, ale trvale bydliste zmenene zatim nemam.
Dekuji