Hlavní navigace

Může být starosta jednatelem? p. Pája?

  • (neregistrovaný) 89.24.158.---

    11. 11. 2010 9:55

    Může být starosta městyse jednatelem s. r. o.? A jednatelem další s. r. o. a zároveň likvidátorem této s. r. o.? Prosím i o §§.
    Tato osoba je i OSVČ, ale to jsem už někde vyčetla, že nesmí ani toto vykonávat, ale nevím §§. Velké díky za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2010 10:54

      pája

      Re: Může být starosta jednatelem? p. Páj
      ZP v § 303 hovoří pouze o zaměstnancích obce, což starosta není, takže mu v podnikání asi nic nebrání a jak je všeobecně známo, tak mnozí starostové vesele podnikají, jen to sviští.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).