Re: OSVČ a nemocenská
Dobrý den.O odpověd jsem si zavolal na TEL.840406040.Je to linka CSSZ specializujici se na NEMOCENSKE POJISTENI.Paní potvrdila to co jsem předpokladal,začnu v prosinci podnikat(pozor do 8dnu od začátku podnikáni je nutno se prihlásit k nemocenskému pojištění) a omarodim,po 14dnech marodeni mám nárok na nemocenskou.A ted prijde ta pointa . CSSZ ceka jakou si zvolím výši zálohy.Když si v lednu(platí se zpětně od1 do 20 následujícího měsíce)zaplatím 1010KC,dostanu od 14 dne neschopenky po celou dobu marodění cca750Kc denně.!!!!!!!Toto muže posloužit jako recept někomu kdo se chystá na dlouhodobé marodění(operace apod).Od příštího roku se nemocenské OSVC naváže na duchodové pojistění a placení na nemocenské pojistení OSVC se nevyplatí,TZ.pár měsícu marodit a po zkončení se odhlásit ,nebo přerušit OSVC.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
12. 11. 2010 11:50
Jsem veden na UP jako uchazečeč o zamestnání. Od 1.12.2010 začinám podnikat ( OSVČ).Již dnes vím že po pár dnech budu dlouhodobě na PN.Samozřejmě že se jako nová OSVČ do 8.dne prihlasim k nemocenskemu pijistění.
Potřebuji vědět že uvažuji správně.Neschopenka cca od 5.12.2010,14 dní nic,pak od19.12.2010 je nárok na nemocenskou?Z čeho se bude počítat? Z nemocenskeho poj. které zaplatim v lednu 2011 za prosinec 2010?Nebo se pracuje s rozhodnou dobou 12.měsícu?
Za leden 2011 když budu na PN celý měsíc již nebudu muset platit zálohy na pojištění(zdrav.nem.)?