Hlavní navigace

Pořádání školení - pro zahr. DPH?

  • (neregistrovaný) 80.251.252.---

    18. 11. 2010 22:32

    Pořádáme školení, nejsme plátci DPH, přihlašují se jednotlivci, jedná se o školení v Brně. Pokud se přihlásí někdo ze zahraničí, bude myslíte nějaká změna v DPH od 2011?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2010 12:56

      LeaX (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: Pořádání školení - pro zahr. DPH?
      Kukněte do sněmovního tisku 129, § 10b ZDPH je docela překopaný, takže § 9/1 Vás v návaznosti na § 94/11 pošle mezi plátce daně (předpokládaná účinnost novely zákona nejpozději 01.04.2011, termín 01.01.2011 je nejspíš ohrožen).

    • 19. 11. 2010 14:46

      Veronika1 (neregistrovaný) 88.102.0.---

      Re: Pořádání školení - pro zahr. DPH?
      Můžete mě prosím kopnout, kde bych našla sněmovní tisk č. 129?
      Snažím se ho marně najít, ráda bych si přečetla, co nás čeká. Děkuji

    • 19. 11. 2010 15:01

      LeaX (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: Pořádání školení - pro zahr. DPH?
      Není to tak složité:
      http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=129&CT1=0

    • 19. 11. 2010 15:26

      Máša. (neregistrovaný) 80.251.252.---

      Re: Pořádání školení - pro zahr. DPH?
      Takže podle návrhu pouze se nestane plátcem pouze v případě, že poskytne školení zahraniční osobě nepovinné k dani, že jo? Předem za vše mnohokrát děkuji.

    • 19. 11. 2010 16:04

      LeaX (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: Pořádání školení - pro zahr. DPH?
      Pokud projde (a toto by projít mělo - soulad s EU právem), budeme muset rozlišovat konkrétní vámi poskytovanou službu - dle skupiny:
      A - "právo vstupu na akci" (vstupenka, to je snadno představitelné, u vzdělávací akce by mělo jít o účastnický poplatek) - dle místa konání akce
      a
      B - ostatní služby související s akcí - místo konání se uplatní jen pro služby pro osoby nepovinné k dani, jinak se použije B2B.
      Jak nad tím přemýšlím, ve vašem případě bude záležet na tom, zda se vejdete do skupiny A (právo vstupu na akci). Dle textu v důvodové zprávě k § 10b by to nemuselo být s "účastnickým poplatkem" tak špatné, jak to vypadalo na první pohled.
      Klasická situace - čím víc to člověk rozebírá, tím více otázek vzniká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).