Hlavní navigace

Exekuce.Prosím pana Páju. Děkuji

  • (neregistrovaný) 62.240.178.---

    19. 11. 2010 23:18

    Prosím o odpověď.
    Je možné prodat cizí osobě pozemek, který spoluvlastní 3 osoby, z nichž jedna má exekuci na celý majetek, tedy i na její 1/3 podílu tohoto pozemku?
    Je možné při prodeji postupovat tak, že spoluvlastníci, kteří nemají na svém podílu exekuci, tyto své ideální podíly prodají jednotlivě každý zvlášť svojí smlouvou cizí osobě a exekuovaný podíl se nebude prodávat?

    nebo je třeba postupovat tak, že musí být prodán celý pozemek včetně exekuce pouze jednou smlouvou?
    Děkuji

    Leoš

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2010 11:39

      pája

      Re: Exekuce.Prosím pana Páju. Děkuji
      >Prosím o odpověď.
      >Je možné prodat cizí osobě pozemek, který spoluvlastní
      >3 osoby, z nichž jedna má exekuci na celý majetek,
      >tedy i na její 1/3 podílu tohoto pozemku?
      >Je možné při prodeji postupovat tak, že
      >spoluvlastníci, kteří nemají na svém podílu exekuci, tyto své
      >ideální podíly prodají jednotlivě každý zvlášť svojí
      >smlouvou cizí osobě a exekuovaný podíl se nebude prodávat?
      ANO
      >
      >nebo je třeba postupovat tak, že musí být prodán celý
      >pozemek včetně exekuce pouze jednou smlouvou?
      NE, spoluvlastník s exekucí nemůže se svým podílem nakládat, ostatní ano(viz dále § 136 a násl.obč.z.)
      >
      >Leoš
      >
      >

    • 21. 11. 2010 17:13

      Leoš.. (neregistrovaný) 62.240.178.---

      Na KÚ nepovolili vklad. Děkuji
      Děkuji za informaci.
      Prosím, jak tomu mám tedy rozumět, že nám na KÚ vůbec nevzali smlouvy o prodeji a příslušné listiny na vklad. Postupovali jsme dle 1. způsobu prodeje. Vše bylo v pořádku. Právník KÚ tvrdí, že právě druhý způsob prodeje je správný.

      Děkuji

      Leoš

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).