Hlavní navigace

Neplátce DPH - subdodávka v EU

• (neregistrovaný) 188.120.198.---

29. 11. 2010 15:21

Český podnikatel, neplátce DPH, provede v Německu elektrikářské práce na nemovitosti, tuto službu - subdodávku vyfakturuje českému podnikateli, plátci DPH v ČR, tento plátce DPH celou zakázku vyfakturuje německému plátci DPH v Německu. Mezi ČR plátcem DPH a německým plátcem DPH je mi vztah jasný, český plátce DPH bude fakturovat bez DPH, daňová povinnost se přenese na příjemce služby, německého plátce DPH, neboť se jedná o stavební práce na nemovitosti. Co nemohu rozlousknout, je český podnikatel, neplátce DPH, jestli tím, že poskytne službu na nemovitosti v EU a fakturuje to českému plátci DPH, jestli z toho nevyplývá, že tím, že český plátce DPH přijme tuto službu, se nemusí zaregistrovat v Německu k plátcovství DPH. Děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2010 19:06

LeaX (neregistrovaný) 88.102.191.---

Re: Neplátce DPH - subdodávka v EU
      Už se to tu několikrát probíralo.
      Nápověda: § 94/11 ZDPH (neuvažuji vznik provozovny)

• 29. 11. 2010 19:08

Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

domnívám se, že mu tato povinnost nevyplývá. týká se podle mě jen služby dle § 9/1 , nikoliv § 10 služby k nemovitosti

• 29. 11. 2010 20:14

martina.cb (neregistrovaný) 93.91.49.---

Děkuji za reakce, souhlasím s Janou, § 94/11 se vztahuje k § 9/1 a náš případ je o stavebních pracech na nemovitosti, § 10. V jednom článku jsem si přečetla informaci, že český plátce DPH, příjemce služby (v tomto případě od českého neplátce DPH), by měl mít povinnost se tedy zaregistrovat v Německu (místu plnění dle nemovitosti) k DPH. Prosím ještě o reakce, děkuji moc..

• 30. 11. 2010 9:24

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

dph se odvádí tam, kde se nemovitost nachází. Buď ji zaplatí poskytovatel či příjemce služby. někdo z nich se přihlásí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).