Hlavní navigace

Prosím o názor-dva společníci-jednatelé

  • (neregistrovaný)

    30. 11. 2010 6:56

    Mám nabídku stát se společníkem-jednatelem s 45% podílem. Druhý spol-jednatel 55%. Pak nemám šanci něco prosadit, pokud s tím nebude druhý společník souhlasit. Jaký máte na tuto situaci nazor? Děkuji za jakoukoliv poznámku, názor, diskusi....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2010 7:46

      seda (neregistrovaný)

      Re: Prosím o názor-dva společníci-jednat
      záleží na tom v jakém vztahu jste s druhým společníkem (kamarád,příbuzný,cizí osoba),jak dobře se znáte a jak jste schopni se domluvit na vedení společnosti,zda máte stejné nebo podobné názory. přeji šťastnou volbu při roozhodování.

    • 30. 11. 2010 10:31

      pája

      Re: Prosím o názor-dva společníci-jednat
      Dva jsou někdy málo někdy moc, záleží na tom, kdo a proč Vám tuto možnost nabízí, máte pravdu, že v takovém poměru jste tam jen do počtu, nic nerozhodnte, nic neovlivníte a dělení zisku, , pokud bude, lze považovat taky za mírně pofidérní, protože o všem rozhodne kolega.

    • 2. 12. 2010 7:32

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: Prosím o názor-dva společníci-jednat
      Nechci být pesimistická, ale zvažte tu situaci.
      Znám ze své praxe pouze 1 společnost, kdy 2 společníci fungují společně a bez problémů více jak 10 let.
      Když jsem se jich ptala, jak to dělají bylo mi řečeno,že mají každý přesně vymezenou pravomoc (oblast) a druhému se do toho nepletou.Pokud to takhle dokážete......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).