Hlavní navigace

Nákup zboží v EU od dodavatele mimo EU

  • (neregistrovaný) 192.168.1.---

    30. 10. 2011 10:28

    Dobrý den, jsem plátce DPH. Na výstavě v Mnichově koupím zboží od dodavatele z Asie. Na faktuře mám tedy jeho asijskou adresu.Jak se řeší DPH- je to dovoz ze státu mimo EU? Jak a kde potom proclívat? Nebo to mohu považovat za pořízení zboží od neplátce v EU? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2011 15:33

      Rop

      No ... už víc zapeklité to být nemůže ... :-D

      Je třeba podívat se do německého zákona o DPH, ale pokud je to stejné jako ten český (§ 71g) tak DPH zaplatíte až v ČR z titulu dovozu zboží do ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).