Hlavní navigace

Dotace z fondů EU na ekologický projekt

• (neregistrovaný) 192.168.1.---

30. 10. 2011 17:25

dobrý večer.
    mám business plan na revitalizaci staré zemědělské farmy na španělském venkově v turisticky velice atraktívní oblasti, na rurální ekohotel s hipoturistickým centrem a smíšenou akoagrofarmou. v česku pro toto patrně nejsou zatím vhodné podmínky vzhledem k současné politice ministerstva zemědělství ve vztahu k menším farmářům a přebujelé byrokracii. jelikož žiji více jak 2 dekády ve španělsku, rozhodl jsem se pro revitalizaci některé z opuštěných zem. farem v oblasti www.maestrazgo.org nebo www.matarranya.org ( aragónské toskánsko ). také já jsem názoru, že v česku je již asi přehotelováno. skoro každá farma nabízí již ubytování a vyjížďky na koni. ve španělsku je ale ještě mnoho oblastí, kde konkurence není tak vysoká. lze na nákup farmy pro účely zřízení ekohotelu s hipoturistickým centrem, získat nějakou dotaci z evropského fondu pro regionální rozvoj - ERDF, evropského zemědělského podpůrného a záručního fondu - EAGGF, či programu zemědělského fondu pro rozvoj venkova - EAFRD ? ve španělsku bych mohl dostat výhodnou půjčku na nákup usedlosti v programu tzv. 1. instalace mladého zemědělce, až do výše 90 % z její ceny s výhodným odkladem splátek o 3 roky, avšak kdyby mi bylo méně než 40 let ( což já nesplňuji ), což je myslím, podmínka velice disriminační ! z fondu LEADER zase pak mohu čerpat na revitalizaci do výše 35 % z celkových nákladů. nemohu se však dopídit, zda je možno také dostat nějakou půjčku na nákup nemovitosti k zřízení rurálního ekoagrohotelu. všude s píše, že to či ono bylo postaveno či zrehabilitováno z toho kteráho fondu, ale mi nejsou schopni na úřadech poradit. přitom se jedná o znevýhodněné oblasti, potýkajících se s úbytkem a stárnutím tvrvale žijícího obyvatelstva. přitom oblasti mají veliký turistický potenciál a ročně navštíví např. komarku matarranya 900 km2 - 8 000 obyvatel ( aragónské toskánsko ) cca 200 000 turistů. v bance se vám vysmějou a soukromý investor chce peníze co nejrychleji otočit a málokterý by souhlasil s 3.letým odkladem splátek. jedinou možnost vidím v spolupráci se solidním tichým společníkem. kde ho však vzít ? toť otázka... 

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2011 8:02

bez přezdívky

Dobrý den, na tuto hodně specializovanou otázku, která navíc vyžaduje znalost španělského prostředí, Vám nejlépe odpoví někdo, kdo se ve Španělsku evropskými fondy zabývá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).