Re: jsem plátce DPH, když nakupuji v EU?
Nenakupuji PHM a tak. Je to obyčejné zboží k zábavě a denní potřebě. Pokud si to nechám posílat poštou, tak to je služba, ale ta tu nepodléhá DPH ne ? Jak poznám,že to jejich poštovné podléhá DPH? A nebude třeba něco takového o koupi zboží z EU v té nové novele DPH?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kdo má status umělce, může od státu opět dostat až 90 tisíc korun
Berňák rozesílá informace o výši daně z nemovitostí na rok 2026
Podnikatelé budou muset u EET nahlásit i provozovny, kde přijímají neevidované tržby
JMHZ v praxi: Jak správně využít služby a vyhnout se zbytečným chybám
Dohlášení údajů zaměstnance: Videonávod radí, jak na to krok po kroku
Kdy musí důchodci podat daňové přiznání a zdanit svůj důchod?
5. 12. 2010 18:19
Dobry den, mam internet obchod a podnikam na ŽL.Když jsm si jej zřizovala bylo mi řečeno, že se nemusim stat plátcem DPH pokud nemam obrat nad mil.Kč. Obrat mam 50tis, ale jedna pani mi řekla, že se musim registrovat k DPH protože nakupuji zboží z EU a to ke dni, kdy jsem poprve nakoupila.Je to pravda?Můžete mi někdo poradit, napsat zakon a § ať si to naštuduji? Děkuji